انتشارات پژواک آرمان
دانستنی های آموزشی

زگیل تناسلی یا (HPV)


    برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق کلیک بر روی لینک زیر فیلم آموزشی مربوط به این مبحث را مشاهده فرمایید.
                      https://www.behdasht.tv/program/شناخت-پیشگیری-و-درمان-زگیل-تناسلی 

 

 

زگیل تناسلی چیست؟  

 

زگیل تناسلی زائده ای نرم است که در اندام تناسلی ظاهر می شود. آنها می توانند باعث درد ، ناراحتی و خارش شوند.

زگیل های تناسلی یک عفونت منتقله از راه ارتباط جنسی هستند که توسط برخی از گونه های کم خطر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. اینها با گونه های پرخطر که می توانند منجر به دیسپلازی دهانه رحم و سرطان شوند متفاوت هستند.

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی شایعترین در میان بیماری های مقاربتی است. زنان و مردان فعال جنسی در معرض عوارض HPV ، از جمله زگیل های تناسلی هستند. عفونت HPV به ویژه برای خانم ها خطرناک است ، زیرا برخی از انواع HPV همچنین می توانند باعث سرطان دهانه رحم شوند.

درمان کلیدی زگیل تناسلی در کنترل این عفونت است.

غذاهای چرب با شما چه می‌کنند؟

 متخصصان تغذیه هشدار دادند خوردن غذای چرب نه تنها به جسم آسیب می‌رساند بلکه روی روان هم تاثیر سوء دارد. غذاهای چرب و شیرین به مغز آسیب می‌رساند

عوارض و پیامد های سزارین

 روزگاری بود که اگر زنی زائو مشکل جسمی داشت و مجبور می‌شد فرزندش را با روش سزارین به دنیا بیاورد، نه‌تنها خود که اطرافیان این را نقطه ضعفی برایش تلقی می‌کردند.

چه كنيم كه كودكان مبتلا به آسم نشوند

خوددرمانی آسم ممنوع!
حال اگر فرض کنیم حتی 50درصد آنها در نهایت به آسم قطعی تبدیل شود یک تراژدی بزرگ انسانی است. این آماری است که رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران دکتر مصطفی معین آن را اعلام کرده است.

سزارین احتمال ابتلا به آلرژی را در کودکان افزایش می‌دهد

تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که به روش سزارین متولد می‌شوند پنج برابر بیش از کودکانی که با زایمان طبیعی به دنیا آمده‌اند در معرض حساسیت و آلرژی قرار دارند